Garanti


Chery yeni araç garantisi, aracın müşteriye teslim edildiği tarihten itibaren başlar.

Araçların teknik tanımları, bakım süreleri ve/veya garanti koşulları aracın satıldığı ülke dışında farklılık gösterebilir. Aracınızın kayıtlı olduğu ülke dışında bir ülkede olması gerektiğinde, lütfen gecikmeden o ülkedeki CHERY temsilciniz veya CHERY servisi ile iletişime geçerek aracınızın bakım programını ve araçta yapılması gerekebilecek değişiklikleri sorunuz.


Garanti süresi:

Binek araçlar için 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa) yasal garanti süresine ek olarak, Türkiye’deki her yeni CHERY aracı, bakım kılavuzunda belirtilen bakım periyotlarına uyulması koşuluyla malzeme, montaj ve üretim hatalarını kapsayacak şekilde ilave 3 yıl veya 90.000 km araç garantisi alacak ve toplam 5 yıl veya 150.000 km (hangisi önce dolarsa) garanti süresine sahip olacaktır. Aracınızın teslimi sırasında size verilen Garanti ve Bakım Kılavuzunda bakım periyotları belirtilmiştir. Garanti kapsamında değiştirilen parçaların garanti kapsamı, garanti bitiş süresinin kalan süresi ile sınırlıdır.


Akü: 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa) yasal garanti süresince garanti kapsamındadır.


Lastik: 2 yıl veya 1,6 mm diş derinliği (hangisi önce dolarsa) yasal garanti süresince garanti kapsamındadır.


Servis ömrü: Aracınızın TC Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen kullanım ömrü 10 yıldır.


Coğrafi kapsam: Bu garanti belgesi, aracın Türkiye’de satılması ve tescil edilmesi şartıyla ve bu koşullar devam ettiği sürece her yeni CHERY aracı için geçerlidir. Aracın bu şekilde tanımlanan coğrafi sınırlar dışında kullanılması ve tescil edilmesi halinde araç bu garanti belgesinden yararlanamaz.


Daha fazla bilgi için bize ulaşın.